امروز: دوشنبه 27 فروردین 1403
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پکیج (پروتکل) درمان شناختی رفتاری برای اختلال بدشکلی بدن

پکیج (پروتکل) درمان شناختی رفتاری برای اختلال بدشکلی بدن دسته: پکیج های درمانی روانشناسی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 1348 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 40

پکیج (پروتکل) درمان شناختی رفتاری برای اختلال بدشکلی بدن در 40 صفحه فارسی در قالب فایل ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 78,000 تومان

خرید

پکیج (پروتکل) درمان شناختی رفتاری برای اختلال بدشکلی بدن در 40 صفحه فارسی در قالب فایل ورد قابل ویرایش

ویژگی های فایل:

شامل 10 جلسه درمانی

شامل توضیحات جامع درباره اختلال، مطالعات موردی، مفاهیم لازم برای استفاده در جلسات و تیتر اعمال درمانی که در هر جلسه با توجه به مفاهیم باید انجام شود.

برگرفته از فصل 12 کتاب International Handbook of Cognitive and Behavioural Treatments for Psychological Disorders که به رایگان همراه فایل دریافت می کنید.

40 صفحه ورد قابل ویرایش

با فونت B Nazanin سایز 14 و فاصله خطوط 1.5

این محصول مناسب برای دانشجویان، اساتید، روانشناسان، کلاسهای آموزشی، کنفرانسها، وبینارها، متخصصین و سایر رشته های مرتبط می‌باشد.


فهرست مطالب:

معرفی
ویژگی های بالینی اختلال بدشکلی بدن
انواع نارضایتی های ظاهری
ویژگی های مؤثر و شناختی
ویژگی های رفتاری
تحقیقات روان درمانی در اختلال بدشکلی بدن
مطالعات موردی از روان درمانی غیر رفتاری
مطالعات موردی درمان های رفتاری
مطالعات کنترل شده
نتیجه
رهنمود هایی برای ارزیابی و درمان اختلال بدشکلی بدن
فاز اولیه ی درمان
شرح مختصری از آیتم های بررسی اختلال بدشکلی بدن
بازسازی شناختی
روش های رفتاری
نتیجه
تیتر اعمال جلسه اول
تیتر اعمال جلسه دوم
تیتر اعمال جلسه سوم
تیتر اعمال جلسه چهارم
تیتر اعمال جلسه پنجم
تیتر اعمال جلسه ششم
تیتر اعمال جلسه هفتم
تیتر اعمال جلسه هشتم تا دهم


بخشی از قسمت معرفی:

معرفی

درک و ارزیابی ظاهر فیزیکی یا تصویر بدن هرشخص، یک ساختار روانشناختی است که به طور نزدیک مرتبط با تصویر خود به عنوان یک شخصیت روانشناسی و عمومی و انفرادی است. نه تنها این امر طبیعی است که مردم به ظاهر خود توجه داشته باشند، بلکه معمول است که نگرانی درباره ی آن داشته یا از آن نارضایتی داشته باشند. با توجه به مطالعات استرس در میان آمریکایی های میانسال 2 تا از 10 مرسوم ترین ناراحتی ها، نگرانی درباره ی وزن و ظاهر فیزیکی است(Kanner, Coyne, Schaefer & Lazarus, 1981). اکثر مردم می خواهند چیزهایی را درباره ی ظاهرشان تغییر دهند (Harris, 1987) و حدود یک سوم از آن ها به طور کلی ناراضی اند (Cash, Winstead & Janda, 1986). اصلاح تناسب و زیبایی در رسانه ها آشکار است و در واقع، مردم امروز نسبت به گذشته نگرانی بیشتری درباره ی اینکه چگونه به نظر می رسند دارند. اختلال بدشکلی بدن (BDD) یک حالت تشدید شده از نگرانی های معمول درباره ی ظاهر است. برخی نشانه های BDD مانند احساسات ذهنی از زشتی و نگرانی درباره ی ظاهر غیر جذاب یا حتی متنفرکننده برای دیگران است که می تواند به عنوان ویژگی های شناختی و ادراکی تصویرسازی بدن توصیف شود که به شدت ناکارآمد به نظر می رسد. از آنجا که گرایشات تصویر بدنی به شدت تحت تأثیر عوامل اجتماعی هستند، اختلال بدشکلی بدن باید تحت درمان های روانشناختی قرار بگیرد که با این فرایند های مشتق شده سر و کار داشته باشد. تشخیص BDD چندین فرم دارد. افراد مبتلا به اختلال پرخوری بدشکلی بدن اغلب با ترس اجتماعی، افسردگی، اختلال وسواس یا اختلالات تغذیه مواجه هستند

بخشی از قسمت توضیح مفاهیم مورد نیاز درمان:

نوع نارضایتی ظاهری.

یکی از جذاب ترین ویژگی های BDD نوع نارضایتی از ظاهر است. محل نقص و مفهومی که به بیمار می دهد می تواند یک پنجره به سایر اختلالات یا تصویر خود باشد و در نتیجه می تواند در تشخیص و درمان مفید باشد. به عنوان مثال، Birtchnell, Whitfield & Lacey (1990) گزارش داد که ناراحتی در تمایلات جنسی در میان زنانی که خواهان کاهش سایز سینه هستند رایج است. در چنین مواردی، تفکرات یا مفاهیم جنسی باید از طریق دفترچه ی خودمراقبتی  شناسایی و اصلاح شوند. درمان اختلال در عملکرد جنسی ممکن است لازم باشد. بیمار Schmidt & Harrington's (1995) با "دست های کوچک غیر طبیعی" چیزی مثل یک ضعف و ناراحتی حس کرد. با این حال مراقب به کارگیری تفاسیر کلیشه ای قسمت های بدن باشید. ما بیمارانی داریم که حس می کنند ویژگی های صورتشان آن ها را بی قید می سازد و بیمارانی با وسواس هایی در مورد سینه که نگرانی های جنسی ندارند. تفسیر باید توسط شواهد دیگر پشتیبانی شود. ابعاد دیگر از ظاهر، قابلیت مشاهده ی نقص است. بسیاری از بیماران مبتلا به BDD دارای اختلالات قابل تشخیص هستند در حالیکه دیگران از نقصی کاملا ناشناخته شکایت دارند. مشخصه ی BDD این واقعیت است که نارضایتی فیزیکی اضافه بر شواهد عینی است. هر نوع نارضایتی تصور یا شرح اغراق آمیز می تواند به عنوان اختلال بدشکلی بدن تشخیص داده شود. وسوسه انگیز است که فکر کنید که بیمار برخی نقص های واقعی دارد. هرچند که ظاهرا طبیعی است،بیشتر در معرض ناراحتی است و کمتر توهین آمیز می شود زیرا او ظاهرش را تحریف نمی کند. اما تحریف ادراکی از ظاهرتنها یک منظر از یک تصویر بدنی نامناسب است . BDD  همچنین شامل ویژگی های رفتاری و شناختی است. همه ی بیماران همه ی  نوع از اختلال را نشان نمی دهند. این مثال غیر از BDD را در نظر بگیرید. یک مرد با یک بازوی قطع شده احساس بی ارزشی می کند، از بودن در عموم پرهیز می کند و اگر فردی در مورد اندام قطع شده اش نظر دهد عصبی می شود. شرم این مرد ناراحت کننده است و مشارکت می کند و درمان را تحمل می کند، هرچند او یک تغییر شکل واقعی دارد و به انکار واقعی رسیده باشد. به همین ترتیب، در BDD،  درمانگر باید تفسیر بیمار از ظاهرش را بررسی کند و اصلاحات در رفتار، بدون در نظر گرفتن ظاهر واقعی را انجام دهد. در حال حاضر هیچ مطالعه ای در مورد بیماران مبتلا به BDD که تفاوت در شدت جسمانی، روانپزشکی یا پاسخ به درمان را بررسی کند وجود ندارد هنگامی که با توجه به قسمت های بدن یا ویژگی های ظاهری گروه بندی شده است. همانند سایر ختلالات جسمانی، مشکل در BDD ممکن است در کمینه کردن نقص و جاهایی که بیمار آن ها را می بیند نباشد اما واقعیت های بسیاری که به بیمار به آن مشغول است.

بخشی از سر تیتر جلسات:

جلسه ی اول:
آموزش درباره ی تصویر بدنی و درمان تصویر بدنی و تعریف تصویر بدنی
ارائه ی اطلاعات اولیه درباره ی روانشناسی ظاهر فیزیکی
تعریف BDD و اختلال تصویر بدنی و اطلاعات درباره ی فاکتور هایی که علت و عامل حفظ اختلالند
مورد بحث قرار دادن نگرش بیمار در مورد درمان

جلسه ی دوم:
ساختن سابقه ای از گسترش اختلال تصویر بدنی
آموزش بیمار در ثبت توسط خودش از موقعیت ها، افکار و رفتارهای تصویر بدنی

جلسه ی سوم:
آموزش تکنیک هایی برای کنترل گفتار بدنی منفی
ساختن سلسله مراتب نواحی بد بدن یا ویژگی های ظاهری
فراهم کردن دستورالعمل در آرامش
عدم موشکافی در قرارگیری در معرض دید ظاهر در آینه در خانه

جلسه ی چهارم:
شناسایی و شروع ارزیابی پیشفرض های ناسازگار در مورد ظاهر
ادامه دادن به قرار دادن ظاهر در معرض آینه در خانه

جلسه ی پنجم:
ادامه ی شناخت پیشفرض های ناسازگار در مورد ظاهر
تمرین به قراردادن ظاهر در معرض آینه ها یا سطوح رفلکس در جمع


قیمت فایل فقط 78,000 تومان

خرید

برچسب ها : پروتکل درمان شناختی رفتاری برای اختلال بدشکلی بدن , پکیج درمان شناختی رفتاری برای اختلال بدشکلی بدن , درمان شناختی رفتاری برای اختلال بدشکلی بدن , دانلود پروتکل درمان شناختی رفتاری برای اختلال بدشکلی بدن , خرید پروتکل درمان شناختی رفتاری برای اختلال بدشکلی بدن , جلسات درمان شناختی رفتاری برای اختلال بدشکلی بدن , درمان شناختی رفتاری دیسمورفی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر