امروز: دوشنبه 7 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق درباره سورئالیسم در قالب 15 صفحه

تحقیق درباره سورئالیسم در قالب 15 صفحه دسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 29 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15

تحقیق درباره سورئالیسم در قالب WORD در 15 صفحه

قیمت فایل فقط 4,400 تومان

خرید

توضیحات :

تحقیق درباره سورئالیسم در قالب WORD در 15 صفحه.

بخشی از متن :

سورئالیسم

بعد از پایان جنگ جهانی اول شیوه ای جدید به نام «وهمگری» یا سوئالیسم تكوین یافت و ابتدا بر علم ادبی حكمفرما شد و واژه سورئالیسم را ابتدا آپولینز شاعر فرانسوی در 1917 به معنی لغوی «واقعیت برتر» آن هم در تفسیر یكی از نمایشنامه های خود به كار برد و این مكتب هنرهای تجسمی را در بر می گرفت و هنرمندان جدا شده از نهضت دادارا گرد خود آورده و بنای این مكتب مهم و رویا و تداعی آزاد و صور مكتوم در ضمیر ناهشیار است. و یكی از اهداف هنرمند یا شاعر این است كه نیروی خیالی خود را با عقل و ارائه بیرون آورد و از قید و بند اجتماعی آزاد كند. از هنرمندان این دوره آرپ، جورجو اكیریكو، ماكس ارنست، كله، ماسون خوان میروه، پیكاسو و از هنرمندانی كه بعدها این مكتب روی آوردند ماگریت، سالودوردالی جاكومتی پیكرتراش، تانگی، شاگال.

خصوصیات برخی از هنرمندان سورئال

ماكس تخیلی بی بند و مرز را در نقاشی هایش به كار می برد.

جانسون نقش های برانگیخته از ضمیر ناهشیار خود را بدون عقل و منطق ترسیم می‌كند.

تانگی: منظره های سرح آمیز و غیر زمینی را با تصویر موجودات عجیب غریب از موادی خمیری در لایتنی می سازد.

دالی: دنیای متنوعی دارد و با تضنن هنری و لوده گری ها ذهن جهانیان را پر ساختند.

ماگریت بلژیكی: از فعال ترین این هنرمندان كارهای برجسته می كرده.

كیریكو: تصویر افراد یا كودكانی هویت ناپذیر و شبیه به آدمك های جامه پوشیده را همراه با اشیایی كه گویی برجا سنگ شده در فضاهای قالبی و برش خورده معماری های هندی و راستبر جایگزین می سازد. سایه هایی یكپارچه و هراس انگیز هگ نور می آفریند و انسان احساس كابوس زدگی می‌كند و حضور اشباحث پلید و نامرئی را گمان می برد.

سورئالیسم

شیوه هنری كه از چندی پیش در میان اقوام مختلف جهان به چشم خورده و در سال 1924 به صورت نهفتی نودر آمد. با برخورداری از آزادی كامل و ارائه هرگونه تصویر یا كدائی نامانوس یا الهام و رویا و تجسم از خمیر ناخودآگاه كلا این مكتب با مكاتب دیگر فرق می‌كند . به طور یكه سوئالیسم با نظام كتب های دیگر به گونه ای قطع رابطه می‌كند. به همین خاطر مخالفین زیادی پیدا می‌كند. كه می خواهند این مكتب را پوچ بخوانند و طردش كنند ولی بعد هنرمند در می یابد كه زندگی و مخصوصاً زندگی روانی دو سطح جریان دارد. یكی معین و مشهود در خطوط و اجراء و دیگری كه شاید پاره بزرگتر زندگی باشد پنهان به هم و نامعین. آدم مثل كوه یخ در زمان حركت می‌كند. و تنها قسمتی از آن در بالای حد هشیار و هدف هنرمند سوئالیسم این است كه قسمت زیره یعنی خمیر ناخودآگاه را كشف كند و برای اینكه از انواع سمبولیسم استفاده می‌كند. نظریه سورئال ها تا اعماق وجدان هنری اروپا و آمریكا نفوذ كرده.

گفته آندره برتون در مورد سورئالیسم: سورئالیسم خود كاری خالص روانی كه منظور از آن عبارت است از افراد واقع اندیشه به طور اشخاصی یا مكتوب بهر نحو دیگر یعنی تصویر اندیشه. فارغ از هرگونه ضابطه عقلانی یا زیبایی شناسی.

قیمت فایل فقط 4,400 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق سورئالیسم , تحقیق در مورد سورئالیسم , دانلود تحقیق سورئالیسم , پروژه سورئالیسم , دانلود تحقیق , در مورد سورئالیسم , بررسی سورئالیسم , مقاله سورئالیسم , پیرامون سورئالیسم

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر